Putovní výstava srdcom a rukama

 

18. 8. 2012 THEATROVÁNÍ - Festival amatérských divadel Hlubočky

O víkendu 18. 8. 2012 na území MAS Bystřička, o. p. s. se konná festival ochotnických divadel Theatrování. Přijedou chotníci ze Slovenska - Ochotníci Velké Vozokany s hrou Strašidlo a Divadelní soubor Čaradice s hrou Kubo. Nechybí ani Kašpárkovi kamarádi z Olšan, s loutkovým představením pro děti Začarovaný les. Zapojí se i domácí divadelní soubor Osvětová Beseda VB a jejich hra Mnoho povyku pro psa.

Harmonogram všech divadelních představení najdete zde: Harmonogram divadelních představení

 

Theatrování pokračuje na území Požitavie - Širočina

Ve dnech 14. - 15. 7. 2012 se divadelníci z Regionu HANÁ a Bystřičky vydají na Slovensko. 14. 7. 2012 se v rámci přehlídky divadelních souborů předvede slovesnký soubor Čaradice se svojí hrou Kubo, dále Kašpárkovi kamarádi s loutkovým představením pro děti Začarovaný les z Olšan, O. s. Za dveřmi z Náměště na Hané představí na Slovensku hru Peklo v hotelu Westminster, Osvětová beseda VB zahraje hru Mnoho povyku pro psa a divadelní soubor Velké Vozokany dne 15. 7. představí hru Strašidlo.

 

21. - 22. 7. 2012 SETKÁNÍ NÁRODŮ POD ČERNOU VĚŽÍ Drahanovice

Na území Regionu HANÁ navštivte obec Drahanovice v termínu 21. - 22. 7. 2012. V areálu historické Černé věže na Vás čeká vystoupení folklorních souborů ze Slovenska z MAS Požitavie - Širočina, z MAS Bystřička a z Regionu HANÁ.
Více informací zde: Folklor a hudba

 

Theatrování Přáslavice 9. 6. 2012

9.6.2012 THEATROVÁNÍ pokračuje! Tentokrát se Vám představí divadelní soubory v oblasti MAS Bystřička o. p. s.. Těšit se můžete na představení Mnoho povyku pro psa od divadelního souboru Osvětová Beseda VB. Z Regionu HANÁ přijedou ochotníci O. s. Za dveřmi s představením Peklo v hotelu Westminster a v neposlední řadě Slovensko - Ochotníci Velké Vozokany s představením Strašidlo.

 

Workshop aneb tvořivá dílna pro všechny

14. - 17. 6. 2012 Zámek Náměšť na Hané.

Akce pro školy i veřejnost!

Zavítejte na zámek do Náměště na Hané. Na nádvoří, v zámecké zahradě i v prostorách zámku si můžete vyzkoušet tradiční rukodělnou tvorbu nebo jen shlédnout techniku výroby tradičních řemesel či zakoupit řemeslný a umělecký výrobek.

Více zde: Dílna tradičních řemesel

 

Trhy tradičních řemesel 

19. - 20. 5. 2012 se uskuteční "Trhy tradičních řemesel" v krásném areálu arboreta Tesárské Mlyňany, kde právě rozkvétá sezona azalek a rododendronů. Z Regionu HANÁ i z MAS Bystřička je připraveno na výjezd několik řemeslníků či umělců, aby prezentovali své dovednosti v krajích Slovenské republiky. Na trzích si mohou návštěvníci zakoupit řemeslné či umělecké výrobky od našich řemeslníků i slovenských bratrů. Zajímavostí je i možnost shlédnutí samotné techniky a procesu zhotovení výrobku.

Více zde: Trhy řemesel Tesárské Mlýňany (SK)

 

Theatrování Čelechovice na Hané, Náměšť na Hané, Hvozd

5. 5. 2012 po úspěšném divadelním víkendu na Slovensku v Požitavie - Širočina Theatrování pokračuje! A to na území MAS Region HANÁ, o. s. V tento den se uskuteční rovnou ve třech obcích Regionu HANÁ, o. s. V Náměšti na Hané se od 17:00 na Vás těší derniéra Žanitby Ochotníci Těšetice. V Čelechovicích na Hané od 14:00 vystoupí ochotnický soubor Velmi amatérské divadlo Bystřička především pro děti s hrou Velký nos a vařečka. Následně pokračuje od 17:00 slovenský Divadelní soubor Volkovce s představením Dámy a husári. Ve Hvozdě od 15:00 se uskuteční představení opět od slovenských divadelníků Velké Vozokany hra Strašidlo.

Výběr divadelní zábavy je velký a všichni občané, nejen Regionu HANÁ, jsou zváni. Divadelníci i pracovníci MAS Region HANÁ, MAS Bystřička a MAS Požitavie - Širočina se těší na Vaši návštěvu.

 

Theatrování Nová Ves nad Žitavou

20. - 21. 4. 2012 v Nové Vsi nad Žitavou zahajujeme Theatrování, přehlídku mezinárodních amatérských divadelních souborů. Na Vaši návštěvu se těší divadelní soubor z MAS Region HANÁ, o. s. Ochotníci Těšetice, z MAS Bystřička, o. p. s. se představí Velmi amatérské divadlo a Ryvajvl Balšovo teatra a z občanského sdružení Požitavie - Širočina Divadelní soubor Volkovce.