Základní pravidla hanáckého cestovatele

Chcete-li se stát cestovatelem, musíte si vyzvednout PAS HANÁCKÉHO CESTOVATELE při slavnostním zahájení nebo na kontaktních místech Regionu HANÁ. 
Při návštěvě jednotlivých obcí je potřeba jako důkaz získat razítko do pasu hanáckého cestovatele. Razítka se získávají na místech uvedených v pasu, seznam míst je také vyvěšen na www stránkách.
Razítka lze na obcích získat obvykle na obecním úřadě (zde bude vždy k dispozici originální razítko s Kláskem, každá obec má svého Kláska, a je tedy možno získat 46 různých razítek Klásků). Dále je možné razítka získat obvykle v místních restauracích, pohostinstvích, v obchodech apod. – výčet míst je uveden v pasu.
Pro získání Certifikátu hanáckého cestovatele roku 2015 je potřeba v průběhu tohoto roku navštívit nejméně 15 obcí.

V roce 2015 se razítka získávají v termínu od vyhlášení 2.5. 2015 do slavnostního zakončení v září 2015. Pro získání Certifikátu hanáckého cestovatele roku 2015 je potřeba odevzdat pas s minimálně 15ti razítky v září, na následujících místech:

- Kancelář Regionu HANÁ, Náměstí T.G. Masaryka 99, 783 44 Náměšť na Hané (sem lze zaslat i poštou)
- V Turistickém informačním centru na zámku v Náměšti na Hané
- V Turistickém informačním centru, Kostelní 46, zámek Konice

Ti, kteří již získali certifikát za 15 ratzítek v roce 2013 a 2014, musejí pro získání certifikátu v roce 2015 předložit nejméně dalších 15 razítek.

Cestovatelům, kteří splní limit 15ti navštívených obcí, bude připraven Certifikát hanáckého cestovatele, který bude předán na slavnostním zakončení v září, místo bude upřesněno. Zde vám budou také pasy navráceny. Další informace ohledně vyhlášení a předání certifikátů prosím sledujte před akcí na webových stránkách www.regionhana.cz.

Pas má platnost 3 roky, v roce 2015 je poslední rok platnosti pasu.
Region HANÁ může průběžně vyhlašovat doplňkové soutěže, spojené se získáním mimořádných razítek.

Cestovatelé v obci navštěvují doporučené zajímavosti. Region HANÁ bude pro účastníky cestovatele pořádat vědomostní soutěže spojené se znalostí z navštívených míst. Soutěž bude obvykle při slavnostním zakončení daného roku.

Přílohou každého pasu je mapka Regionu HANÁ s vyznačením všech obcí zapojených do projektu

Základní soutěž 2015

Jsem nový zájemce, doposud jsem HC nejezdil

  • Koupte si pas (na Infocentrech či obcích za symbolických 20 Kč)
  • Cestujte dle mapy a informací v pasu nebo na webu, po zajímavostech a obcích regionu
  • Zúčastněte se také doplňkových soutěží

Už jsem v posledních 2 letech jezdil, mám pas, a v něm už některá místa navštívená

  • Pokud Vám nějaká místa chybí, nasbírejte zbývající razítka
  • Zúčastněte se doplňkových soutěží

 

Doplňkové soutěže 2015

1) Soutěž o cestovatelská víza

Specialitou pro rok 2015 je získávání Hanáckéch víz do vašeho pasu. Víza je možno získat na vybraných místech a akcích. Víza jsou udělujícími vlepena do pasu, označena razítkem a datumem vydání. 
Místa, kde v roce 2015 máte možnost získat víza:

bude upřesněno

2) Fotografická soutěž

Při svém cestování po obcích Regionu HANÁ řada cestovatelů fotí krásná a zajímavá místa, přírodu či život v našich obcích. Podělte se o fotografie s ostatními a zašlete je do speciální fotografické soutěže Hanáckého cestovatele, kterou jsme pro Vás připravili v roce 2015. Máte opět možnost získat zajímavé věcné ceny.

podrobnosti k soutěži budou uveřejněny v měsíci květnu

3) Soutěž pro děti a mladé cestovatele

podrobnosti k soutěži budou uveřejněny v měsíci květnu